Sıkça Sorulan Sorular

Mircosoft Active Server Pages (ASP) ve PHP dillerinde kodlama yaparak web sitelerimizi hazırlamaktayız. Bu yazılım dillerinin yanında yardımcı olarak Javascript, Jquery, HTML5, Css gibi dillerden de faydalanmaktayız.

Yandex firması tarafından verilen bu hizmeti müşterilerimize sunabilmekteyiz. Normal hosting maillerinden farklı olarak spama düşme olasılığı daha azdır. Ayrıca bu hizmet ile mailler daha hızlı gidip gelmektedir. Maillerinizi bilgisayarınızda outlook programı ile,  tarayıcıdan ve telefonunuzdan uygulama ile alabilirsiniz.

Android ve ios yüklü telefonlarda yandex mail kullanabilmek için yandex mail uygulamasını indirmeniz yeterlidir.

SSL ile internet tarayıcısına girilen bilgilerinin şifrelenerek transfer edilmesini (post edilmesini) sağlayan güvenlik protokolüdür. Veri trafiği şifrelenir ve şifreli trafik başkaları tarafından izlenemez, kredi kartı ve diğer kişisel bilgiler trafik izlenerek okunamaz.

Online olarak yani dijital dünyada datanın güvenliğini düşünen herkes için SSL önemlidir. Online alışverişle birlikte kart bilgileri ile birlikte isim, adres, mail gibi kişisel verilerin güvenliği ve güvence altına alınması daha da önem kazanmaktadır.

Ayrıca yeni nesil tarayıcıların bir çoğu artık SSL kurulu olmayan web sitelerini "GÜVENLİ DEĞİL" şeklinde işaretlemektedir. Bu da ziyaretçiler için olumsuz bir görünüm oluşturmaktadır. Bu durumdan dolayı bir çok web site sahibi e-ticaret yapmasa bile web sitelerine SSL Güvenlik sertifikası kurmaktadırlar.

Biz de Mikron Web olarak müşterilerimize SSL güvenlik sertifikası kurmalarını önermekteyiz.

Hazırlanan web sayfalarını yüklemek için bir alana ihtiyaç vardır. Sitenin çalışması için konfigüre edilmiş olan sunucularda siteler için ayrılan alana hosting denir.  Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz makinalar üzerinden sağlanmaktadır.  Sunucular sürekli açık ve günün her saati erişilebilir olmak zorundadır.

Sunucular datacenter  dediğimiz özel odalarda saklanmaktadır. Bu odalarda sürekli bir sistem mühendisi, jeneratör, klima, metro internet (yüksek hızda internet) olması gerekmektedir. Tüm bu materyaller bir araya geldiğinde sunucu ve hosting hizmeti sağlanmış olmaktadır.

Ayrıca siteler için olmazsa olmaz mailler de yine bu sunucular üzerinden sağlanmaktadır.

Hosting hizmeti domainin (Domain Nedir?) dns (Dns Nedir?) üzerinden sunucuya yönlendirilmesi ile çalışmaktadır. Hem web siteleri hem mail adresleri sunucu üzerinden ip protokolü ile sizin bilgisayarınızla bağlantı kurmaktadır.

Günümüzde bir çok yerli ve yabancı firma hosting işlemi yapmakta ve sizlere aldığınız domain adının aktif hale getirilmesi için yer tahsis etmektedir. Bu yer tahsis işlemi (hosting) aylık yada yıllık olarak kira usulü ile yapılmaktadır.

Mikron Web olarak siz değerli müşterilerimizin sitelerini Türkiye merkezli datacenterlarda kendi özel sunucularımızda barındırmaktayız. Hosting ihtiyaçlarınızı güvenle firmamızdan karşılayabilirsiniz.

Domain (alan adı) internet üzerinde kelimelerin ya da rakamların tescil edildiği isimlerdir. Web sitelerinin bir isimler yani adresleri olmak zorundadır.  Mikronweb.com bir domaindir, bu domain dns protokolü ile bir hosting hizmetine bağlanır ve ip adresleri üzerinden yayın yapar. Her web sitesinin bir domaini olmak zorundadır. Domain olmazsa web siteleri sadece ip adresleri üzerinden çalışabilir bu da çok fazla tercih edilen bir sistem değildir.

Domain aynı zamanda sizin, ya da sahip olduğunuz şirketin İnternetteki kimliğidir. İnternette yer almak istediğiniz takdirde ilk olarak alan adınızı (domain) satın almanız gerekir. Alan adınızın uygun, kolay ve hatırlanabilir olması önemlidir. Sahibi bulunduğunuz firmanız, tanınmış olan soyadınız, markanız için halen alan adı almadıysanız bunu en kısa zamanda almanızı öneririz. Günümüzde birçok firma bunu zamanında yapmadığı için ya çok yüksek meblağlar ödeyerek isimlerini almak, ya da çok farklı ve uygun olmayan isimler altında firmalarını İnternete açmaktadır.

Mikron Web olarak siz değerli müşterilerimizin domain taleplerini karşılamaktayız. Domain talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MENÜLER

Menüler