Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Web sitenizi kurumsal kimliğinize uygun şekilde hazırlatıp yayınladınız ancak potansiyel müşterileriniz ya da ziyaretçileriniz size hala ulaşamıyor mu? İstediğiniz ziyaretçi sayılarını hala yakalayamadınız mı?

Evet ise bu soruların çözümü için bazı çalışmalar yapmalısınız demektir. ..

Tüm Dünya’da web site sahiplerinin en önemli problemleri arama motorlarında üst sıralarda görünmektir. Zaten üst sıralarda görünen firmalar sektörlerinde öncü olup müşterilerin çoğunu çoktan sitelerine çekmişlerdir. Ancak arama motorlarında bir kere üst sıralarda olmanız sonsuza kadar orada kalacağınız anlamına gelmez. Sonuçlarda üst sıralarda kalabilmek, oraya ulaşmaktan daha zordur. Bu yüzden sürekli sitemizde ve site dışında çalışmalar yapmalıyız.

1- Site içinde yapacağımız çalışmalarSEO (Search Engine Optimization) denmektedir. Bu konuyla ilgili bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

2- Site dışı çalışmaların önemli bölümünü “Sosyal Medya Çalışmaları” oluşturmaktadır. Ayrıca Google Ads (Adwords) ile reklam çalışmalarınız için buraya tıklayabilirsiniz.


Hangi sosyal medya çalışmalarını yapmalısınız?

Web sitemizin işlerliğini arttırabilmek, kurumsal kimliğimizi ziyaretçilerimize doğru bir şekilde yansıtabilmek, çeşitli kampanyalar ile site canlılığımızı sağlamak ve bunun gibi daha bir çok nedenden dolayı sosyal medya çalışmaları yapmalıyız.

Sosyal medya çalışmaları, sitemize trafik sağlar.

Anlık paylaşımlarla markamızın akılda kalıcılığını arttırır

Ziyaretçilerin sitede kalma sürelerini artırır.

Satış yapıyorsak satış oranımızın artmasına yardımcı olur.

Viral çalışmalarla sitemizin bilinirliğine katkı sağlar.

 

Peki hangi sosyal medya çalışmalarını yapmalısınız? Sektörünüze ve web sitenizin içerik türüne göre en az 2-3 sosyal medya platformunda aktif şekilde çalışma yapılmasını öneriyoruz. Mikron Web Tasarım ve Yazılım firması olarak biz özellikle Antalya bölgesinde sosyal medya çalışmaları yaparak müşterilerimize katkı sunmaktayız.

Sosyal medya çalışması olarak şu platformlarda çalışma yapmaktayızFacebook, Instagram, Youtube, Twitter, LinkedIn, Blogger, Pinterest


Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Biz de sizlere tam bu noktada danışmanlık ve destek hizmeti sunmaktayız. İlk aşamada sizlere sosyal medyanın önemini anlatıyoruz. Daha sonra sektörünüze ve site içeriğinize uygun olacak şekilde 2-3 sosyal medya platformu belirliyoruz. Belirlediğimiz bu platformlarda kurumsal kimliğinize ve firmanıza uygun olacak şekilde marka sayfaları açıp ilk ayarlarını yapıyoruz. Sayfalarınızda firmanız adına ilk paylaşımları yapıyoruz.

Daha sonra bu platformları tüm giriş bilgileri ile birlikte sizlere teslim edip bu platformların kullanımı ile ilgili sizlere gerekli bilgileri veriyoruz.

Unutmayın bu platformlarda hesap açmak yeterli değildir. Günlük paylaşımlar ile sürekli takipçi ve üye sayınızı arttırmaya ve sitenize geri dönüş oranlarını arttırmaya çalışmalısınız.

Mikron Web olarak hiçbir zaman müşterilerimize takipçi ya da üye sayısı satışı yapmamaktayız. Bu tür çalışmaları da kesinlikle önermemekteyiz. Çünkü takipçi satın almak demek ilgili firmaları yanıltıp kandırmak demektir ki sonuçta bu fark edilecek ve sitenize daha çok zarar verecektir.

Bu yüzden her zaman doğal yollarla çalışma yapılması gerektiğini düşünmekteyiz.Menüler