Seo Optimizasyon

Seo Optimizasyon

Seo optimizasyon (Search Engine Optimization), Türkçe olarak arama motoru optimizasyonu demektir ve sitelerin arama motorlarında yapılan aramalarda üst sıralarda çıkabilmesi için yapılması gereken işlemler anlamına gelmektedir.

Günümüzde tüm web site sahiplerinin nihai amacı arama sonuçlarında üst sıralarda görünebilmektir. Örneğin bir gözlük firmasını düşünelim.  Google’a “Antalya gözlük” yazdığınızda 1.sayfada çıkmıyorsanız demekki seo çalışması yapılmamış demektir. Kurallara uygun site içi ve site dışı seo çalışmaları yapılarak sitenizi arama sonuçlarında üst sıralara çıkarabilirsiniz.

Mikron Web olarak siz değerli müşterilerimize hazırladığımız web sitelerinde site içi standart seo çalışmalarını yapmaktayız.

Site dışı seo çalışmalarını müşterilerimizin talepleri doğrultusunda gerçekleştirmekteyiz.

 

Site içi seo çalışmalarından bazıları şunlardır:

Arama dostu linkler  (http://www.abc.com/bolum/hakkimizda/)

Yönetim panelinden yönetilebilir meta kelime ve açıklamalar

Site kodlama yapısı

Site resim yapısı

Site map

Breadcumbs link yapısı

Responsive tasarım yapısı

Site içi linklemeler yapmak

Site hızı arttırmak vs.

Talep eden müşterilerimize site dışı seo çalışmaları da yapmaktayız. Ancak bu çalışmaları tamamen Google’ın önerdiği yöntemler ile yapmaktayız. Google’ın önerdiği yöntemler dışında, arama motorlarını kandırarak üst sıralara çıkmaya yarayan yöntemleri kesinlikle kullanmamaktayız ve önermemekteyiz. Zira bu tip yöntemler sitelere yarardan çok zarar vermektedirler.

Site dışı seo çalışmalarımızdan bazıları şunlardır:

Google Web Master kaydı ve işlemleri

Google Analytics kaydı ve işlemleri

SSL güvenlik sertifikası kurulumu

Sosyal medya çalışmaları

Web site içeriği paylaşma çalışmaları

Yukarıdaki başlıklar geneldir ve içeriklerinde bir çok çalışma yapılmaktadır. Örneğin Google Web Master kaydı işlemleri kendi içinde bir çok alt başlık ve işlem içermektedir.

Web sitenizi biz yapmamış olsak bile size seo çalışmaları yapabilmekteyiz. Aşağıdaki talep formundan bize ulaşabilirsiniz. Talep etmeniz durumunda web sitenizi ücretsiz analiz edip size bir rapor sunacağız. Bu raporda siteniz için site içi ve site dışı seo çalışmalarından hangilerini uygulayacağımızı belirteceğiz.  Onay vermeniz durumunda da bu raporda belirttiklerimizi uygulayacağız.

Mikron Web olarak seo çalışmalarını Google ve diğer arama motorlarının önerileri doğrultusunda yapmaktayız ve hiçbir zaman seo çalışmaları sonucunda arama motorlarında üstte çıkmayı garanti etmemekteyiz. Zaten bunun hiçbir zaman garantisi yoktur. Bunu garanti eden kişi ya da firmalardan da uzak durmanızı öneririz.

Menüler