Otel Pansiyon Web Sitesi

Otel & Pansiyon Web Sitesi 

Hala işletmenizin web sitesi yok ise potansiyel müşterilerinizin ve tanıtım avantajınızın büyük bir kısmına ulaşamıyor demeksinizdir. 

Günümüz otel ve pansiyon rezervasyonlarının çok büyük kısmının online yapıldığını düşünecek olursak internette olmayan firmaların ara sokaklarda kaybolmuş bir işletme olacağını söylemek yanlış olmaz.

Tüm bunların yanında yasal zorunluluk olarak otel ve pansiyonların web sitelerinin olması gerektiğini de belirtmek isteriz.

Mikron Web olarak otel & pansiyon web sitelerinin kurumsal kimliği yapı, oda ve hizmet kalitelerini ziyaretçilere doğru olarak yansıtması gerektiğini düşünüyoruz. Bu düşünce ile sizlerin web sitelerini tasarlayıp kodlarken özenle çalışmaktayız.

Bizim için müşteri memnuniyeti en üst düzeydedir. Eğer müşterimiz web sitesinden memnun kalmadıysa memnun kalana kadar çalışmaya devam etmekteyiz.

Web site yazılımlarımızın tümü kendi özgün yazılımlarımızdır. Kesinlikle hazır bir yazılım sistemi kullanmamaktayız.

Otel Pansiyon Web Sitesi Sipariş Süreci Nasıl İşlemektedir?

► Öncelikle ne istediğinizi anlayabilmemiz için bir ön görüşme sürecimiz olmaktadır. (Telefon ya da yüz yüze)
► Ön görüşmemizde mutabık kalındıysa hemen domain, hosting ve emailleriniz kurulur. Domaininize yapım aşamasındayız sayfası yüklenir. Görüşmelerde belirtilen isteklere uygun 10 adet tema linki sizlerle paylaşılır ve tema beğenilene kadar süreç devam eder.
► Beğenilen tema üzerine özgün yazılımımızı kodlarız.
► Biten web site demo bir linke yüklenir ve sizin beğeninize ve denemenize sunulur.  Bu süreçte görülen eksiklikler, varsa hatalar, beğenilmeyen yerler giderilir/düzeltilir.
► Onay vermeniz durumunda site orijinal adresinizde  yayına alınır.
► Siteyi size teslim ettikten sonra hiçbir şey bitmez bizim için. Aslında her şey yeni başlamıştır. Size vadettiğimiz her şeyi yapana kadar süreç devam eder. Size vadetmediklerimiz ya da sizlerin yeni istekleri için de sürekli desteğimiz sizinle olmaya devam edecektir.

Bu süreçleri sizlerle geçirmekten mutluluk duymaktayız. Aklınızda kalan sorular ve talepleriniz için lütfen bize ulaşınız.

Oda Rezervasyon Türleri Nelerdir?

Otel & pansiyon web sitelerinde ayırt edici özellik oda rezervasyonlarının online yapılıp yapılmamasıdır. Üç çeşit oda rezervasyon türü vardır. Siz bunlardan işletmenize uygun olanını seçebilirsiniz.

1- Full online oda rezervasyon: Tüm işlemler ve ödemeler online web sitenizden yapılır

2- Online oda rezervasyon: Oda rezervasyonları bir form aracılığıyla müşteriden alınır ve size iletilir. Rezervasyon manuel olarak sizin tarafınızdan gerçekleştirilir.

3- Telefon ile rezervasyon: Sitede rezervasyon telefon numarası olur ve müşteri bu numara ile size ulaşıp rezervasyonu telefonda yaptırır.

Otel & Pansiyon Web Sitesinde Hangi Özellikler Var?

Otel pansiyon web sitesinin özellikleri genellikle siz değerli müşterilerimizin talepleri doğrultusunda belirleriz. Sitelerimizde standart olan özellikleri ve opsiyon olarak isteğe bağlı olan özellikleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Standart Özellikler:

 Online yönetim panelimiz ile web sitenizi istediğiniz her yerden yönetebilirsiniz.
 Genel / Seo ayarları modülü.
 Şube yönetimi modülü.
 Odalarımız modülü.
 Otelimiz/pansiyonumuz modülü.
► İçerik yönetim sistemi ile web sitenizin üst, sol, alt bölümlerinde bulunan menüleri, içeriklerini, resimlerini değiştirebilir/silebilirsiniz ya da yeni menüler ekleyebilirsiniz. Hakkımızda, Misyonumuz, Vizyonumuz, Resimler, Odalarımız gibi sayfaları bu bölümde oluşturabilirsiniz.
► Ana sayfa slayt modülü ile ana sayfanıza geniş resimli/yazılı slaytlar ekleyebilirsiniz.
► Haberler modülü ile sitenize yeni haberler ekleyebilirsiniz.
► Duyurular modülü ile sitenize yeni duyurular ekleyebilirsiniz.
► İletişim modülü ile sitenize iletişim bilgilerinizi ve harita konumunuzu ekleyebilirsiniz.
 Resim galerisi modülü ile galeri kategorileri oluşturabilir, galeriye yeni resimler ekleyebilirsiniz.
► Bu özellikler haricinde sistemde bir sitede bulunması gereken diğer özellikler de bulunmaktadır. Menü ekleme/düzenleme/silme, meta etiketleri girme, site tanıtımı girme vs...

Opsiyon (Talebe Bağlı) Özellikler:

 Çoklu dil modülü ile sitenize 5 adete kadar yabancı dil ekleyebilirsiniz.
 Çoklu para birimi modülü ile sitenize 3 adete kadar farklı para birimleri ekleyebilirsiniz.
 Döviz kurları modülü ile sitenizde anlık kurları yayınlayabilirsiniz.
 Üyelik modülü ile sitenizde üyelik sistemini aktif edebilirsiniz.
 Online satış (e-ticaret) modülü ile sitenizde sepet mantığında satışlar yapabilirsiniz.
 Sanal pos modülü ile sitenizde yaptığınız satışların ödemesini kredi kartı ile alabilirsiniz.
 Sms modülü ile site girişlerini sms şifreli yapabilirsiniz. Ayrıca üyelerinize bilgi amaçlı sms gönderebilirsiniz. Yapılan işlemler sonrası müşterilerinize otomatik sms gönderimlerini ayarlayabilirsiniz..
 Blog modülü ile sitenize yeni bloglar ve blog kategorileri ekleyebilirsiniz.
 Videolar modülü ile sitenize yeni videolar ve video kategorileri ekleyebilirsiniz.
 Download modülü ile sitenize indirilebilecek içerikler ekleyebilirsiniz.
 Anket modülü ile sitenize yeni anketler ekleyebilirsiniz.
 Sıkça sorulan sorular modülü ile sitenize soru/cevaplar ekleyebilirsiniz.
 Otomatik metin modülü ile sitenize toplu makaleler ekleyebilirsiniz ekleyebilirsiniz.
► Reklam yönetimi ile sitenin çeşitli yerlerine istediğiniz firmanın reklamlarını yerleştirebilirsiniz.
 Bu ek özellikler haricinde talep ettiğiniz tüm işlemlerin yazılımı yapılabilmektedir. Siz iş süreçlerinizi kısaltmak için hayal gücünüzü kullanın, biz bunları web sitenize ekleyelim.


Ayrıca otel ve pansiyon web sitesi ile ilgili özel proje ve talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Projenize uygun tema tasarımı ve yazılımı ile müşterilerinize kusursuz bir deneyim yaşatabilirsiniz.

Projenizi en son seo teknikleri ve responsive (duyarlı) tasarım ile gerçekleştiririz. Seo teknikleri ile otel pansiyon web siteniz arama motorlarında iyi yerlere gelebilir. Duyarlı (responsive) tasarım ile de web siteniz her türlü cihazda doğru şekilde görüntülenebilir.

Mikron Web olarak projenizi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan her türlü kaynağı sağlayabilmekteyiz. Otel pansiyon web siteniz için ihtiyaç duyabileceğiniz hostingalanadı (domain)SSL güvenlik sertifikasıSite dışı seo çalışmalarıGoogle haritalara kayıtSosyal medya danışmanlığıReklam danışmanlığıkurumsal mail hizmetilogo tasarımı gibi hizmetleri sizlere sunabilmekteyiz.


İletişim ve Talep Formu

Projeniz hakkında detaylı bilgi vermek ve talebinizi bize iletip fiyat teklifi alabilmek için iletişim sayfamızdaki kanallardan bize ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca aşağıdaki butona tıklayarak talep formundan da bize ulaşabilirsiniz.


Menüler